ПЕРСПЕКТИВИ КИТАЮ В УМОВАХ НОВОГО ІСТОРИЧНОГО ПЕРІОДУ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ

Олег ОЛІЙНИК
ORCID iD: orcid.org/0000-0002-0083-9960
ooliynyk@yahoo.com

UDC 930.85

DOI 10.31733/2786-491X-2022-2-6-24

Ключові слова: соціалізм з китайською специфікою, нова епоха, історичні цілі, китаїзація марксизму, кооперація.

Анотація. Стаття присвячена дослідженню перспектив розвитку Китаю в новий історичний період, визначений на 6-му Пленумі ЦК Комуністичної партії Китаю. Досліджено сутність історичних пленумів, що відбулися в історії Китаю, проаналізовано їх вплив на розвиток країни, а також значення 6-го Пленуму ЦК Комуністичної партії Китаю для досягнення історичних цілей у Китаї. З’ясовано розвиток Китаю на період до 2050 року. Досліджено основні концептуальні висновки та програмні рішення 6-го Пленуму ЦК Компартії Китаю та їх місце в концепції побудови “соціалізму з китайською специфікою”.

Встановлено роль нинішнього лідера країни, підсумовано результати його діяльності на прикладі соціально-економічного розвитку країни за період його правління, надано оцінку його діяльності. У статті проаналізовано стан відносин Китаю з ЄС, США та росією, визначено слабкі сторони, виклики та перспективи розвитку відносин. Окремо досліджено позицію Китаю щодо російсько-української війни. Доведено, що Китай займає стриману позицію щодо російсько-української війни, а його зовнішня політика базується на фундаментальних принципах мирного співіснування, встановлених ООН.

Проаналізовано стан та розвиток українсько-китайських відносин. Вивчено основні напрямки співробітництва між Україною та Китаєм, стан торгівлі та інвестиційної діяльності між країнами. За результатами дослідження розроблено рекомендації щодо розвитку відносин між Україною та Китаєм як стратегічними партнерами.