Наталія ПРОТОПОПОВА
ORCID iD: orcid.org/0000-0002-0207-9301
n.protopopova03@gmail.com
Наталія АНДРЄЄВА
ORCID iD: orcid.org/0000-0002-9960-559X
andreevann@ukr.net
Леван ГВАРІШВІЛІ
ORCID iD: orcid.org/0000-0002-9894-2500
lgvarishvili@gmail.com
UDC 336.1:333.22
DOI 10.31733/2786-491X-2022-2-120-127
Ключові слова: підприємство, стратегія, фінансова стратегія, управління фінансовою стратегією, економічна безпека.
Анотація. Метою дослідження є вивчення практики формування фінансової стратегії в рамках системи економічної безпеки організації та розробка напрямів її вдосконалення. Наукова новизна дослідження полягає в обґрунтуванні та розвитку комплексу теоретико-методологічних положень щодо формування фінансової стратегії в рамках системи економічної безпеки комерційних організацій.
Теоретичне значення отриманих результатів полягає в комплексному дослідженні процесу розробки фінансової стратегії підприємства, що може слугувати основою для подальших наукових розробок у цьому напрямку.
Практичне значення дослідження полягає у використанні методології фінансової стратегії в рамках економічної безпеки комерційних організацій. Застосування запропонованої методології дозволить організаціям проводити фінансову політику найбільш ефективно. Аналізуючи теоретичні положення, методологічні підходи та практичні рекомендації щодо обґрунтування фінансової стратегії підприємства, можна отримати певні результати. По-перше, визначено фінансову стратегію як частину загальної (інтегрованої) стратегії підприємства, систему формування пріоритетних фінансових цілей підприємства шляхом ефективного залучення та використання фінансових ресурсів, координації їх потоків, забезпечення необхідного рівня фінансової безпеки. на основі безперервного обліку змін факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. По-друге, розроблено структуру фінансової стратегії, її рекомендовану програму для організацій. Нарешті обґрунтовано заходи щодо забезпечення процесу розробки підприємствами фінансової стратегії, що сприяють підвищенню рівня її затребуваності та ступеня ефективності реалізації, що полягають у вдосконаленні чинного законодавства, створенні спеціальних систем усередині підприємства.