КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ГЕНДЕРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ

Ліляна КРЯНГЕ
D.Sc. in Law, Associate Professor (Academy “Ștefan cel Mare” of MIA of the Republic of Moldova), Republic of Moldova

UDC 340

DOI 10.31733/2786-491X-2022-2-147-152

Ключові слова: сектор безпеки і оборони, громадський порядок, гендерна рівність, недискримінація, публічна політика, гендерний аналіз.

Анотація. Гендерна рівність є невід’ємним аспектом прав людини та цінностей демократичної держави. Демократичне суспільство повинно надавати чоловікам і жінкам рівні можливості участі в усіх сферах життя.

Успішне регулювання гендерних відносин у суспільстві передбачає утвердження цінності гендерної рівності, недискримінації за ознакою статі, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків поєднувати професійні та сімейні обов’язки.

Аналізуючи гендер і гендерну рівність у зв’язку з безпекою, корисно чітко розуміти ключові поняття. Усвідомлення потреб безпеки з точки зору гендерного виміру сприяє покращенню відносин між постачальниками послуг безпеки та громадами, які вони обслуговують. Взаємодія з групами, якими раніше нехтували, або з тими, з ким раніше стосунки були ворожими, може покращити легітимність і ширше сприйняття установи та її роботи. Крім того, співпраця з низкою організацій громадянського суспільства, включно з жіночими організаціями, дозволяє постачальникам послуг безпеки мати більш цілісне розуміння будь-якої ситуації безпеки, а також краще розуміти різні потреби безпеки та методи, за допомогою яких вони можуть бути задоволені.