ГЕНДЕРНІ ВИКЛИКИ СУЧАСНИХ СУСПІЛЬСТВ

Елеонора Скіба
ORCID iD: orcid.org/0000-0002-6364-5207

Катерина Ткаченко
ORCID iD: orcid.org/0000-0003-2836-1337

UDC 340.12

DOI :10.31733/2786-491X-2021-2-18-24

Ключові слова: державна служба з гендерних питань, гендерна нерівність, гендерна ідентичність, гендерна недискримінація

Анотація. Необхідно підкреслити, що наш час – це час із загальною темою суспільних змін, які неминуче на нас чекають. Сучасна епоха має свої безумовні риси, головними з яких є інтенсивна плюралізація, індивідуалізація, цінність досвіду кожного в процесі побудови загальної картини світу, множинність вибору, якого людина раніше не мала. Завданням державної політики є забезпечення можливостей для вільного розвитку особистості не лише на законодавчому рівні, а й вироблення механізму практичної реалізації принципів гендерної недискримінації.

Гендерні соціальні інститути – сімʼя, школа, робота – працюють на єдину ідеологічну установку. Якщо ми хочемо домогтися ліквідації нерівності між гендерними ідентичностями, то треба докладати зусиль на всіх фронтах. З політичної точки зору жінкам, швидше за все, не вдасться досягти необхідних реформ без підтримки чоловіків, оскільки соціально стабільне суспільство – це стан, де підтримка як чоловіків, так і жінок здійснюється на принципах особистої компетентності.

Автори стверджують, що справа не в тому, щоб жінка і чоловік стали більше схожими один на одного, а в тому, що всі психологічні риси, установки та поведінка, які ми, як носії даної культури, визначаємо як “чоловічі” або “жіночі” потреби повинні бути переглянуті. І риси, і установки несуть в собі позитивні і негативні цінності, і саме через ієрархію цінностей, через їх нерівність гендерна нерівність тісно переплітається з гендерною відмінністю. За результатами реалізації Концепції державної служби, ми маємо досягти підвищення доступності послуг для громадян та організацій, спрощення процедур їх взаємодії з надавачами послуг, зниження корупційних ризиків, підвищення ефективності бюджетних видатків. Отже, після глибокого аналізу проблеми гендерної нерівності та впровадження механізму подолання гендерної нерівності в соціальну практику нашого суспільства можливо досягти соціальної та культурної стабільності нашої громади.